عطر و ادکلن

نمایش 1–18 از 4870 نتیجه

-4%
۱۵,۴۰۰,۰۰۰ تومان۲۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان
-8%
۲۲,۶۵۰,۰۰۰ تومان
-9%
۱۸,۹۶۰,۰۰۰ تومان
-2%
۱۵,۲۷۰,۰۰۰ تومان
-12%
۱۳,۸۳۰,۰۰۰ تومان
-1%
۱۳,۷۴۳,۰۰۰ تومان
-8%
۱۳,۳۶۰,۰۰۰ تومان
-11%
۱۲,۸۸۰,۰۰۰ تومان
-6%
۱۲,۸۲۰,۰۰۰ تومان
-5%
۱۲,۴۸۰,۰۰۰ تومان
-5%
۱۲,۰۲۰,۰۰۰ تومان
-4%
۱۱,۷۸۰,۰۰۰ تومان
-5%
۱۱,۴۱۰,۰۰۰ تومان

یکی از معضلات پیش رو برای خرید ادکلن بحث اصل یا فیک بودن کالا هست، این موضوع در بیشتر مواقع موجب سردرگمی افراد عطر دوست می شود.

وجود چندین نکته که میتوان با آگاهی داشتن به این موارد، بسیاری از موانع و مشکلات پیش رو در خرید یک ادکلن اصلی را از بین برد.

فروشگاه خوش آرا در نظر دارد برای آگاه سازی و کمک برای خرید مطالبی را عنوان کند.

در آغاز، نکته ی حائز اهمیت این است که فرمول ریاضی خاصی برای تفکیک عطر ادکلن وجود ندارد، بلکه در این موضاعات مواردی که می تواند به کمک ما بیاید چاشنی (تجربه ی) استفاده از ادکلن می باشد که می تواند برای تشخیص به کمک ما بیاید موضوع بعدی می توان خرید از فروشگاه های معتبر و با اصالت باشد که این موضوع کمک بسیار زیادی در روند خرید می کند.

مساله بعدی (قیمت محصول) هر چند شاید زیاد نتواند کمک کند ولی راهگشای بسیار خوبی در این بین می تواند باشد.

هر محصول قیمت معقولی در بازار دارد که با مراجعه به چند فروشگاه می توان از قیمت حدودی محصول آگاه شد، اگر محصولی از قیمت معقول بازار بسیار پایین تر بود می تواند دلیلی بر فیک بودن کالا باشد به عنوان مثال ادکلن معروف اونتوس از برند معتبر کرید قیمت 100 میلی لیتری بین 7 الی 8 میلیون تومان دارد که فیک این محصول به وفور پیدا می شود با قیمت های 300 هزار تومان الی 3 میلیون تومان که مشخصا این محصول پرفروش به هیچ عنوان نمی تواند این قیمت را داشته باشد، ناگفته نماند که برخی فروشگاه های معتبر قیمت های غیر معقولی دارند که از نرخ روز بازار بسیار بالاتر می باشد که باید توجه داشت مورد خاص قیمت بالا نمی تواند دلیلی برای اصل بودن کالا باشد آن هم فقط به دلیل قیمت کالا.

نکته ای بسیار قابل تامل و حیرت انگیزی وجود دارد که به اجمال توسط فروشگاه خوش آرا به آن خواهد پرداخت:

با پیشرفته شدن ماشین های تولید ادکلن در سراسر کشورها تولیدات هم به نسبت سالهای اخیر به نسبت زیاد شده است.

به عنوان فروشنده ی چندین ساله در زمینه تخصصی ادکلن، مدتیست با صحبت های رایجی برخورد می کنیم از جمله اینکه ماندگاری ادکلن در حد چندین روز متوالی بوده پس دلیل بر اصالت کالا می باشد که این باور چندان پایه و اساس علمی و عقلی ندارد پس به اجمال به چند مورد از دلایل ماندگاری می پردازیم:

دسته بندی که میتوان برای ادکلن از لحاظ ماندگاری تعریف کرد به ترتیب کم به زیاد چند مورد پایین می باشد:

Eau de Cologne

Eau de Toilette

Eua de Perfume

Perfume

در این دسته بندی کاملا مشخص می شود حداقل و حداکثری برای ماندگاری (پخش بو مقوله ای جداگانه ای از ماندگاری).

پرفیوم Perfume که بالاترین ماندگاری را دارد تقریبا بین 5 الی 8 ساعت هست.

ماندگاری بستگی به چند موضوع از جمله پوست بدن افراد هر چقدر پوست چرب تری داشته باشیم ماندگاری بالاتری دارند.

الیاف لباس هایی که استفاده میکنیم هر چقدر از الیاف نخی بیشتر استفاده شده باشد حتما ماندگاری بر روی این نوع لباس ها بیشتر می باشد.

یکی دیگر از مقوله های مهم در بحث ماندگاری آب و هوا می باشد که هر چقدر خشک و سردتر باشد ماندگاری در آن محیط بهت می باشد.

بحث ماندگاری بسیار پیچیده می باشد به دلیل اینکه استفاده از شیشه های صد در صد اورجینال و پر کردن شیشه با اسانس های دست ریز که در این مورد چون شیشه صد در صد اورجینال است پس به سختی می توان از روی شیشه متوجه فیک بودن کالا شد به دلیل دست ریز بودن اسانس هم از ماندگاری بسیار بالاتری برخوردار می باشد حتی در مواردی به دلیل اسانس های 60 درصدی ماندگاری ادکلن به چندین روز هم می رسد.

نکته قابل تامل این است که شیشه های اورجینال توسط فروشنده ها از افراد عادی خریداری می شوند.

پرسش دیگری که مطرح می شود این است که آیا لیبل اصالت کالا توسط وزارت بهداشت دلیل بر اصل بودن کالا است که میتوان در 60 درصد موارد به داشتن لیبل اکتفا کرد که البته برخی موارد خود لیبل هم فیک است و از لحاظ اعتبار جای سوال دارد.

علاوه بر چند مقوله بحث برانگیز که به تفضیل درباره آن صحبت شد و بیشتر مباحث در همین حوزه بود فروشگاه خوش آرا در نظر دارد چند نکته را در مورد کالا هست و همیشه از همین روش برای تشخیص استفاده می شده را به صورت مختصر و مفید جهت آگاهی توضیح دهد:

بسته بندی و کارتن ادکلن:

چگونه از بسته بندی ادکلن متوجه کپی یا اورجینال بودن کالا بشویم سوالی هست که شاید موقع خرید برای اغلب ماها پیش آمده، معمولا کمپانی های معتبر بعد از چندین سال تغییرات خیلی کمی در برخی کالاها بوجود می آورند که معمولا همان تغییر بعد از گذشت مدتی جزیی از کالا شده و محسوس می شوند.

بسته بندی محصولات یک برند از یک قانون و قاعده خاصی پیروی میکنند به عنوان مثال کیفیت سلفون که به دور کالا پیچیده شده از یک کیفیت ثابتی برخوردار می باشد که به سادگی با لمس ساده قابل تشخیص است.

جنس کارتن که در طول سالیان به یک صورت است و همچنین کیفیت در رنگ کارتن به راحتی قابل تشخیص است.

نوشته های محصول از لحاظ خوانایی باید به صورت کاملا واضح باشد و فونت نوشته برند در کل محصولات به یک صورت نوشته شده باشد.

موارد بالا فقط به صورت تجربی بدست آمده پس نیاز به دیدن و لمس کردن چند کالا از همان برند می باشد در غیر این صورت به سختی قابل تشخیص است.

پیکر بندی شیشه و مواد تشکیل دهنده:

شیشه های برند های معتبر از وضوح بسیار بالایی برخوردار می باشد که با دیدن چند شیشه از چند برند معتبر کاملا می توان کیفیت شیشه ها را تشخیص داد.

شیشه های ادکلن های اصلی شفاف هستند و بدون هیچ گونه گوشه هایی که تراشیدگی را مشخص کند و همچنین بدون حباب هستند و بدون ناهمواری هستند.

نوشته های روی شیشه ی ادکلن اصلی با کارتن باید دقیقا مثل هم باشد، یکی از راههای تشخیص که می تواند کمی در تشخیص به ما کمک کند بچ کدی هست که روی کارتن و شیشه باید مثل هم باشد.

رنگ مواد داخل ادکلن:

مواد داخل ادکلن در برندهای معتبر طی سالیان متمادی تغییر نمی کند پس از یک الگوی خاصی پیروی می کنند.

راهی دیگر برای تشخیص ادکلن اصلی از تقلبی افشانه پمپ ادکلن های اصلی که برای تشخیص پمپ و افشانه باید نمونه کار های اصلی را در سایت های مرجع ادکلن ببینید و یا اینکه از قبل دیده باشید و به این مساله واقف هستید.